Dödsålder

Dödsålder på mina förfäder.

Ålder Namn Levde Dödsplats
20  Johan Jönsson 1791-1811 Gamleby (H) 
27  Anders Johansson 1795-1823 Gamleby (H) 
28  Brita Stina Wiman 1768-1797 Västra Ed (H) 
28  Helena Catharina Köhler 1773-1802 Hangvar (I) 
29  Malena Sörensdotter 1736-1765 Garde (I) 
30  Kerstin Matsdotter 1680-1710 Västra Ed (H) 
31  Anna Michelsdotter 1744-1781 Fårö (I) 
31  Catharina Arvidsdotter 1776-1808 Odensvi (H) 
31  Måns Abrahamsson 1697-1728 Ukna (H) 
31  Stina Olofsdotter 1726-1757 Lofta (H) 
32  Anders Andersson 1755-1787 Ukna (H) 
33  Anna Andersdotter 1739-1772 Odensvi (H) 
33  Nils Svensson 1705-1738 Odensvi (H) 
33  Stina Jönsdotter 1765-1799 Hallingeberg (H) 
34  Ingrid Persdotter 1748-1783 Drev (G) 
34  Lars Olofsson 1763-1797 Fårö (I) 
34  Mattias Köhler 1750-1784 Rute (I) 
35  Carl Larsson Särling 1715-1750 Dalhem (H) 
35  Christina Hansdotter 1776-1812 Fårö (I) 
35  Kerstin Nilsdotter 1712-1747 Gamleby (H) 
35  Lars Åkerman 1652-1687 Grötlingbo (I) 
36  Henrik Olofsson 1720-1757 Ukna (H) 
36  Jöns Nilsson 1692-1727 Västra Ed (H) 
37  Anders Olofsson 1765-1803 Odensvi (H) 
37  Anders Svensson 1766-1802 Dalhem (H) 
37  Johanna Herculesdotter 1654-1691 Visby (I) 
37  Magnus Andersson 1798-1836 Lofta (H) 
38  Christopher Christopherson 1726-1765 Fårö (I) 
38  Nils Bergman 1721-1759 Pommern 
39  Christian Larsson (Tillskepps) 1750-1789 Fårö (I) 
40  Elin Kaspersdotter 1713-1754 Hägerstad (E) 
42  Anders Trybom 1684-1727 Gärdserum (E) 
42  Andreas Wilk 1767-1812 Hangvar (I) 
42  Greta Larsdotter 1701-1743 Västra Ed (H) 
42  Sven Persson 1723-1765 Odensvi (H) 
43  Brita Larsdotter 1700-1743 Odensvi (H) 
43  Margareta Magdalena Nilsdotter 1781-1825 Fårö (I) 
44  Anna Tyresdotter 1645-1689 Västra Ed (H) 
45  Lars Svensson 1746-1791 Loftahammar (H) 
45  Olof Lundahl 1742-1787 Västra Ed (H) 
45  Per Svensson 1721-1767 Odensvi (H) 
46  Helena Hansdotter 1713-1759 Fårö (I) 
46  Mikael Christoffersson 1724-1770 Fårö (I) 
46  Olof Rasmusson 1715-1761 Fårö (I) 
47  Daniel Bergman 1695-1742 Umeå (AC) 
47  Johan Eriksson 1671-1718 Gärdserum (E) 
47  Lars Carlsson 1844-1892 Västra Ed (H) 
47  Maria Persdotter 1710-1758 Odensvi (H) 
47  Per Örberg 1695-1742 Umeå (AC) 
48  Anna Stina Jakobsdotter 1809-1857 Fårö (I) 
48  Brita Larsdotter 1742-1791 Lofta (H) 
48  Catharina Olofsdotter 1746-1794 Fårö (I) 
48  Hans Hansson 1735-1784 Visby (I) 
48  Mickel Båtelson 1722-1771 Fårö (I) 
48  Per Stefansson 1695-1743 Roma (I) 
48  Per Christopherson 1734-1782 Fårö (I) 
48  Peter Svensson 1765-1813 Gamleby (H) 
49  Bengt Lejonqvist 1768-1817 Västra Ed (H) 
49  Christoffer Mikaelsson 1756-1806 Fårö (I) 
49  Johan Andersson 1712-1761 Odensvi (H) 
49  Margareta Persdotter 1740-1789 Fårö (I) 
49  Per Persson 1733-1783 Gamleby (H) 
49  Peter Persson 1726-1775 Sjösås (G) 
49  Petter Johansson 1714-1764 Gärdserum (E) 
50  Anna Sophia Reinholdsdotter 1843-1893 Västra Ed (H) 
50  Rasmus Michelson 1720-1771 Fårö (I) 
51  Arvid Johansson 1746-1797 Odensvi (H) 
51  Hans Köhler 1617-1668 Visby (I) 
51  Håkan Nilsson 1745-1796 Drev (G) 
51  Lars Månsson 1727-1779 Ukna (H) 
51  Maja Persdotter 1770-1822 Gamleby (H) 
52  Anna Nilsdotter 1682-1734 Odensvi (H) 
52  Brita Larsdotter 1675-1727 Dalhem (H) 
52  Daniel Nilsson 1747-1799 Hallingeberg (H) 
52  Ingrid Andersdotter 1746-1798 Västra Ed (H) 
52  Olof  Jacobsson 1705-1757 Fårö (I) 
53  Olof Båtelsson 1719-1772 Fårö (I) 
53  Per Nilsson 1703-1756 Gamleby (H) 
53  Per Stefansson 1700-1753 Fårö (I) 
54  Carolina Andersson 1843-1898 Fleringe (I) 
54  Lars Månsson 1708-1762 Västra Ed (H) 
54  Margareta Mikaelsdotter 1725-1770 Fårö (I) 
54  Mikael Hansson 1710-1765 Fårö (I) 
54  Rasmus Eskilsson 1707-1761 Fårö (I) 
55  Anders Persson 1766-1821 Gamleby (H) 
55  Ingeborg Torstensdotter 1728-1783 Ukna (H) 
55  Johan Erasmusson 1798-1853 Fårösund (I) 
55  Mattias Köhler 1703-1758 Rute (I) 
55  Nils Nilsson 1708-1763 Västra Ed (H) 
55  Rasmus Larsson 1766-1821 Fårö (I) 
56  Andreas Alschovius 1678-1734 Alskog (I) 
56  Augusta Petersdotter 1833-1890 Ukna (H) 
56  Benedictus Nicolai Cornukindius 1555-1611 Odensvi (H) 
56  Jakob Persson 1717-1774 Gotska Sandön (I) 
56  Kerstin Jönsdotter 1663-1719 Hjorted (H) 
56  Måns Nilsson 1710-1766 Dalhem (H) 
56  Nils Jakobsson 1752-1808 Fårö (I) 
56  Per Persson 1747-1803 Lofta (H) 
57  Anna Larsdotter 1755-1813 Fårö (I) 
57  Brita Persdotter 1733-1790 Gamleby (H) 
57  Brita Mårtensdotter 1635-1692 Västra Ed (H) 
57  Gertrud Michaelsdotter 1767-1824 Fårö (I) 
57  Ingrid Carlsdotter 1736-1794 Sjösås (G) 
57  Johan Andersson 1763-1820 Gamleby (H) 
57  Kerstin Rasmusdotter 1673-1733 Lofta (H) 
57  Sven Andersson 1741-1798 Ramkvilla (F) 
58  Cajsa Jansdotter 1753-1811 Gamleby (H) 
58  Fritz Gustafson 1907-1966 Västervik (H) 
58  Lars Nilsson 1648-1706 Odensvi (H) 
58  Mats Törnbuske 1731-1789 Finland 
59  Catharina Hansdotter 1725-1784 Fårö (I) 
59  Gertrud Börjesdotter 1563-1622 Vadstena (E) 
59  Lars Olsson 1713-1772 Ukna (H) 
59  Nicolaus Benedicti Retzius 1594-1653 Tryserum (E) 
59  Nils Andersson 1660-1719 Ukna (H) 
60  Cicilia Johansdotter 1731-1792 Gamleby (H) 
60  Johan Persson 1724-1784 Gamleby (H) 
60  Jonas Hansson 1746-1807 Ukna (H) 
60  Jöns Johansson 1752-1812 Gamleby (H) 
60  Kerstin Nilsdotter 1697-1757 Hallingeberg (H) 
60  Maja Lena Lundahl 1795-1855 Ukna (H) 
60  Maria Larsdotter 1725-1785 Västra Ed (H) 
60  Peter Andersson 1784-1845 Ukna (H) 
61  Anna Larsdotter 1782-1844 Ukna (H) 
61  Olof Nilsson 1753-1814 Ukna (H) 
61  Per Svensson 1727-1789 Gamleby (H) 
61  Petter Fröman 1669-1730 Ukna (H) 
61  Sven Mårtensson 1681-1742 Odensvi (H) 
61  Sören Olson 1702-1764 Garde (I) 
62  Carl Danielsson 1732-1795 Västra Ed (H) 
62  Helena Persdotter 1758-1820 Ukna (H) 
62  Inge Månsson 1671-1733 Lofta (H) 
62  Inge Persson 1655-1717 Odensvi (H) 
62  Karin Andersdotter 1705-1768 Gamleby (H) 
62  Margareta Nilsdotter 1725-1787 Fårö (I) 
62  Maria Tetzlas 1612-1674 Hallingeberg (H) 
62  Olof Johansson 1696-1758 Odensvi (H) 
63  Anders Kiellman 1735-1798 Drev (G) 
63  Brita Månsdotter 1734-1797 Gamleby (H) 
63  Johan Ringbom 1803-1866 Fleringe (I) 
63  Jon Eriksson 1713-1776 Lofta (H) 
63  Jöns Eriksson 1724-1783 Hallingeberg (H) 
63  Karin Jönsdotter 1717-1779 Gamleby (H) 
63  Lars Bengtsson 1750-1813 Gamleby (H) 
63  Lars Persson 1639-1702 Västra Ed (H) 
63  Lauritz Nielsen Helsingburgicus 1550-1613 Visby (I) 
63  Maja Larsdotter 1769-1833 Västra Ed (H) 
63  Olof Wiman 1731-1794 Västra Ed (H) 
63  Per Nilsson 1748-1811 Västra Ed (H) 
63  Rasmus Larsson 1701-1764 Fårö (I) 
64  Anna Larsdotter 1693-1757 Lofta (H) 
64  Brita Ingesdotter 1700-1764 Dalhem (H) 
64  Cajsa Jonsdotter 1752-1816 Västra Ed (H) 
64  Carl Carlsson 1807-1872 Västra Ed (H) 
64  Elsa Svensdotter 1590-1654 Älvestad (E) 
64  Karin Andersdotter 1724-1790 Lofta (H) 
64  Karl Petter Ringbom 1864-1928 Visby (I) 
64  Kerstin Persdotter 165(7)-1722 Odensvi (H) 
64  Magdalena Hansdotter 1763-1837 Etelhem (I) 
64  Maria Persdotter 1750-1814 Ukna (H) 
64  Maria Matthisdotter 1723-1788 Västra Ed (H) 
64  Michel Nilsson 1699-1763 Fårö (I) 
64  Nils Nilsson 1675-1739 Västra Ed (H) 
64  Olof Olofsson 1696-1760 Fårö (I) 
64  Per Håkansson Stolt 1780-1845 Sjösås (G) 
64  Samuel Hanstén 1702-1767 Fårö (I) 
64  Sven Olofsson 1635-1699 Odensvi (H) 
65  Anna Lovisa Jansdotter 1837-1903 Lofta (H) 
65  Bengt Arvidsson -1752 Lofta (H) 
65  Erik Lundahl 1769-1835 Västra Ed (H) 
65  Gertrud Petersdotter 1763-1828 Sjösås (G) 
65  Karin Svensdotter 1712-1777 Ukna (H) 
65  Karin Gabrielsdotter 1697-1763 Gamleby (H) 
65  Måns Svensson 1686-1751 Dalhem (H) 
65  Udde Johannes Fröman 1718-1783 Ukna (H) 
66  Andreas Thoreri Gelsenius 1611-1677 Gärdserum (E) 
66  Anna Hansdotter 1696-1759 Västra Ed (H) 
66  Anna Eriksdotter 1700-1766 Odensvi (H) 
66  Beata Alschovius 1710-1776 Fleringe (I) 
66  Catharina Gislesdotter 1778-1844 Ramkvilla (F) 
66  Catharina Olofsdotter 1725-1792 Fårö (I) 
66  Christian Möller 1740-1806 Etelhem (I) 
66  Mattias Köhler 1648-1714 Vänge (I) 
66  Per Christophersson 1790-1857 Fårö (I) 
67  Anders Gustaf Månsson 1818-1885 Ukna (H) 
67  Anna Brita Larsdotter 1787-1854 Västra Ed (H) 
67  Erik Törning 1688-1756 Hallingeberg (H) 
67  Jakob Jakobsson 1772-1839 Fleringe (I) 
67  Kerstin Månsdotter 1670-1737 Dalhem (H) 
67  Margareta Christophersdotter 1759-1826 Fårö (I) 
67  Maria Elisabeth Hanstén 1743-1810 Bunge (I) 
67  Sven Jonsson 1751-1818 Ukna (H) 
67  Sven Andersson 1813-1881 Fleringe (I) 
68  Andreas Lejonqvist 1804-1873 Ukna (H) 
68  Anna Olofsdotter 1668-1736 Gamleby (H) 
68  Cajsa Lisa Persdotter 1814-1882 Västra Ed (H) 
68  Catharina Mikaelsdotter 1758-1827 Fårö (I) 
68  Christopher Pehrsson 1763-1831 Fårö (I) 
68  Hans Lagergren 1698-1766 Oppeby (E) 
68  Helena Olofsdotter 1689-1757 Gärdserum (E) 
68  Jakob Göransson 1716-1784 Gamleby (H) 
68  Johan Månsson 1741-1810 Gamleby (H) 
68  Lars Theusson 1530-1598 Vadstena (E) 
68  Lars Wilk 1740-1809 Hangvar (I) 
68  Margareta Rasmusdotter 1735-1803 Fårö (I) 
68  Maria Bengtsdotter 1703-1771 Lofta (H) 
68  Maria Michelsdotter 1791-1859 Fårö (I) 
68  Sara Månsdotter 1729-1797 Gärdserum (E) 
68  Sara Andersdotter 1732-1801 Gamleby (H) 
69  Brita Lotta Andersdotter 1811-1880 Lofta (H) 
69  Helena Dalman 1707-1776  
69  Ingeborg Persdotter 1623-1692 Ukna (H) 
69  Ingeborg Håkansdotter 1672-1741 Odensvi (H) 
69  Johan Olofsson 1708-1778 Gamleby (H) 
69  Johannes Mikaelsson 1765-1834 Fårö (I) 
69  Kristina Albertina Johansdotter 1826-1895 Fårö (I) 
69  Maja Andersdotter 1756-1825 Dalhem (H) 
69  Nils Kalström 1810-1880 Fårö (I) 
69  Per Persson 1776-1845 Västra Ed (H) 
69  Sara Gislesdotter 1678-1747 Ramkvilla (F) 
70  Anders Nilsson 1623-1693 Ukna (H) 
70  Barbara Michelsdotter 1735-1806 Fårö (I) 
70  Bengt Bengtsson 1719-1790 Lofta (H) 
70  Brodde Nilsson 1634-1704 Dalhem (H) 
70  Catharina Persdotter 1707-1777 Björke (I) 
70  Christina Nilsdotter 1768-1838 Fleringe (I) 
70  Christina Rasmusdotter 1700-1770 Fårö (I) 
70  Christoffer Larsson 1700-1770 Fårö (I) 
70  Kerstin Andersdotter 1722-1792 Västra Ed (H) 
70  Margareta Gelsenia 1663-1733 Gärdserum (E) 
70  Maria Christoffersdotter 1702-1773 Fårö (I) 
70  Maria Svensdotter 1716-1787 Ukna (H) 
70  Mikael Kalström 1814-1885 Bunge (I) 
70  Rasmus Olofsson 1672-1742 Fårö (I) 
70  Reinhold Andersson 1822-1893 Västra Ed (H) 
70  Sven Johansson 1727-1797 Gamleby (H) 
71  Anders Olofsson 1682-1753 Lofta (H) 
71  Anna Månsdotter 1712-1783 Ukna (H) 
71  Birgitta Persdotter 1707-1776 Fårö (I) 
71  Brita Olofsdotter 1700-1771 Odensvi (H) 
71  Båtel Rasmusson 1687-1758 Fårö (I) 
71  Catharina Simonsdotter 1744-1815 Ramkvilla (F) 
71  Eskil Rasmusson 1680-1752 Fårö (I) 
71  Maria de la Grange 1631-1702 Gärdserum (E) 
71  Metta Rasmusdotter 1717-1789 Fårö (I) 
71  Märta Nilsdotter 1627-1698 Västra Ed (H) 
71  Nils Broddesson 1665-1737 Dalhem (H) 
72  Anna Dorothea Kollmeijer 1682-1754 Vänge (I) 
72  Anna Katarina Persdotter 1805-1878 Fleringe (I) 
72  Brita Jönsdotter 1639-1711 Hjorted (H) 
72  Butvid Olofsdotter 1688-1763 Fårö (I) 
72  Catharina Larsdotter 1736-1808 Fårö (I) 
72  Catharina Persdotter 1681-1753 Fårö (I) 
72  Christina Olofsdotter 1675-1746 Fårö (I) 
72  Göran Jakobsson 1663-1735 Gamleby (H) 
72  Ingrid Thorsdotter 1697-1769 Sjösås (G) 
72  Laurentius Matthiæ 1540-1612  
72  Magnus Svensson 1776-1848 Ukna (H) 
72  Mikael Öström 1803-1876 Fårö (I) 
72  Måns Nilsson 1611-1683 Hjorted (H) 
72  Per Jonsson 1699-1771 Lofta (H) 
72  Sven Eliasson 1695-1767 Odensvi (H) 
72  Sven Månsson 1649-1721 Dalhem (H) 
73  Anders Ingesson 1718-1792 Lofta (H) 
73  Gertrud Jakobsdotter 1779-1853 Fårö (I) 
73  Kerstin Henriksdotter 1693-1764 Gamleby (H) 
73  Magnus Thesei Ignæus 1598-1671 Östra Ryd (E) 
73  Margit Hjalmarsson 1909-1983 Västervik (H) 
73  Nils Persson 1659-1732 Ramkvilla (F) 
73  Nils Andersson 1700-1773 Sjösås (G) 
73  Rasmus Jönsson 1626-1699 Västra Ed (H) 
74  Anders Peter Månsson 1834-1909 Lofta (H) 
74  Anna Kajsa Olofsdotter 1805-1879 Fårö (I) 
74  Elin Lundbjers 1629-1703 Hemse (I) 
74  Elisabeth  Larsdotter 1734-1808 Lofta (H) 
74  Gertrud Mickelsdotter 1692-1768 Fårö (I) 
74  Ingrid Hansdotter 1612-1686 Lofta (H) 
74  Jakob Jakobsson 1777-1851 Fårö (I) 
74  Jonas Nilsson 1735-1809 Ukna (H) 
74  Lars Persson 1693-1767 Gamleby (H) 
74  Lars Petter Hamberg 1821-1896 Fårö (I) 
74  Mikael Christoffersson 1725-1800 Fårö (I) 
74  Nils Olofsson 1647-1722 Odensvi (H) 
74  Sara Arvidsdotter 1726-1800 Drev (G) 
74  Thoreus Caroli 1580-1654 Gärdserum (E) 
75  Adolf Ludvig Jonsson 1778-1853 Ukna (H) 
75  Anders Svensson 1774-1849 Ramkvilla (F) 
75  Anders Svensson 1687-1762 Odensvi (H) 
75  Anna Möller 1799-1874 Fleringe (I) 
75  Anna Sofia Lundgren 1836-1911 Fårö (I) 
75  Carl Olofsson 1695-1770 Sjösås (G) 
75  Hans Trybom 1661-1736 Gärdserum (E) 
75  Hans Jönsson 1705-1780 Garde (I) 
75  Helvig Persdotter 1706-1781 Fårö (I) 
75  Hjalmar  Larsson 1875-1951 Ukna (H) 
75  Johan Svensson 1701-1776 Gamleby (H) 
75  Kristina Rydelia 1633-1708 Gärdserum (E) 
75  Lars Rasmusson 1735-1810 Fårö (I) 
75  Lena Jonsdotter 1778-1853 Ukna (H) 
75  Maria Jönsdotter 1665-1740 Hallingeberg (H) 
75  Mikael Larsson 1703-1779 Fårö (I) 
75  Måns Ingesson 1627-1702 Lofta (H) 
75  Nils Trybom 1633-1708 Gärdserum (E) 
75  Peder Åkerman 1626-1701 Hemse (I) 
75  Sven Månsson 1681-1756 Ukna (H) 
76  Brita Jönsdotter 1666-1742 Roma (I) 
76  Catharina Andersdotter 1751-1827 Ukna (H) 
76  Helena Markusdotter 1755-1832 Fårö (I) 
76  Jakob Christoffersson 1728-1804 Fårö (I) 
76  Karin Andersdotter 1725-1801 Lofta (H) 
76  Karin Persdotter 1693-1769 Odensvi (H) 
76  Kerstin Ingesdotter 1698-1774 Hallingeberg (H) 
76  Malin Lorentzdotter 1668-1744 Västra Ed (H) 
76  Mattias Persson 1694-1771 Västra Ed (H) 
76  Sven Andersson 1739-1815 Ukna (H) 
77  Anna Johansdotter 1716-1793 Hallingeberg (H) 
77  Barbara Mikaelsdotter 1674-1751 Fårö (I) 
77  Elin  Larsdotter 1730-1808 Fårö (I) 
77  Ingrid Pettersdotter Stolt 1806-1884 Fleringe (I) 
77  Karl Petter Johan Nicklas Enström 1833-1910 Fårö (I) 
77  Maria Maja Svensdotter 1786-1863 Ukna (H) 
77  Nils Gardeus 1584-1661 Garde (I) 
77  Olof Nilsson 1736-1813 Odensvi (H) 
78  Albertina Hamberg 1854-1932 Fårö (I) 
78  Anna Lena Adolfsdotter 1807-1885 Ukna (H) 
78  Carolina Larsdotter 1825-1903 Ukna (H) 
78  Christina Rasmusdotter 1733-1812 Fårö (I) 
78  Christoffer Mikaelsson 1700-1778 Fårö (I) 
78  Erik Göransson 1666-1744 Odensvi (H) 
78  Ingrid Pettersdotter 1665-1743 Hallingeberg (H) 
78  Jakob Broman 1743-1822 Fårö (I) 
78  Johan (Jacob) Enström 1796-1874 Fleringe (I) 
78  Kerstin Andersdotter 1723-1801 Gärdserum (E) 
78  Kerstin Broddesdotter 1662-1740 Odensvi (H) 
78  Lars Christoffersson 1667-1745 Fårö (I) 
78  Lars Carlsson 1744-1822 Västra Ed (H) 
78  Maren Mickelsdotter 1627-1705 Burs (I) 
78  Margareta Larsdotter 1574-1652 Odensvi (H) 
78  Nils Larsson 1657-1735 Dalhem (H) 
78  Stina Lisa Jakobsdotter 1773-1852 Fårö (I) 
78  Theus Larsson 1559-1637 Vadstena (E) 
79  Anna Larsdotter 1759-1838 Västra Ed (H) 
79  Anna Maria Matsdotter 1782-1861 Västra Ed (H) 
79  Elsa Ramberg 167(6)-1754 Gamleby (H) 
79  Elsa Catharina Johansdotter 1775-1854 Gamleby (H) 
79  Karin Uddesdotter 1640-1719 Ukna (H) 
79  Lars Persson 1729-1809 Fårö (I) 
79  Maria Persdotter 1710-1789 Drev (G) 
79  Sara Nilsdotter 1695-1774 Dalhem (H) 
80  Anders Larsson 1691-1771 Dalhem (H) 
80  Anna Stina Andersdotter 1801-1882 Lofta (H) 
80  Gustaf Adolf Andersson 1866-1946 Ukna (H) 
80  Hans Mikaelsson 1683-1763 Fårö (I) 
80  Jan Gustaf Jansson 1811-1891 Lofta (H) 
80  Johan Petter Kalström 1843-1924 Fårö (I) 
80  Karin Gislesdotter 1664-1744 Odensvi (H) 
80  Klara Sofia Månsson 1876-1956 Ukna (H) 
80  Mårten Eriksson 1645-1731 Odensvi (H) 
80  Ragvald NN 1480-1560 Ukna (H) 
80  Stina Larsdotter 1751-1832 Ukna (H) 
81  Anders Larsson 1749-1830 Ukna (H) 
81  Anna Jakobsdotter 1763-1844 Gamleby (H) 
81  Anna Larsdotter 1689-1771 Fårö (I) 
81  Anna  Olofsdotter 1738-1819 Fårö (I) 
81  Anna Emerentia Lejonqvist 1867-1948 Ukna (H) 
81  Anna Maria Ögren 1807-1889 Bunge (I) 
81  Butvid Jakobsdotter 1699-1781 Fårö (I) 
81  Lorentz Nilsson 1639-1720 Västra Ed (H) 
81  Margareta Olofsdotter 1749-1831 Roma (I) 
81  Maria Mulin 1724-1806 Fårö (I) 
81  Mattias Theodori Alschovius 1644-1725 Alskog (I) 
82  Christensa Berntsdotter 1698-1780 Fårö (I) 
82  Christina Rasmusdotter 1685-1767 Fårö (I) 
82  Inge Nilsson 1641-1723 Gärdserum (E) 
82  Magdalena Jacobsdotter 1701-1784 Fårö (I) 
82  Maja Uddesdotter 1753-1836 Ukna (H) 
82  Margareta Jönsdotter 1706-1788 Dalhem (H) 
82  Olof Jakobsson 1780- Fårö (I) 
82  Oskar Albert Kalström 1875-1957 Fårö (I) 
82  Per Svensson 1713-1795 Hägerstad (E) 
83  Christina Larsdotter 1789-1873 Fårö (I) 
83  Lars Andersson 1786-1870 Ukna (H) 
83  Nils Ingesson 1694-1777 Gärdserum (E) 
84  Hans Larsson 1736-1820 Fårö (I) 
84  Håkan Göransson 1641-1725 Odensvi (H) 
84  Lars Johan Lejonqvist 1836-1920 Ukna (H) 
84  Nils Persson 1776-1861 Västra Ed (H) 
84  Nils Dalman 1669-1753 Hablingbo (I) 
84  Nils Brönsinus Lauritzen 1596-1680 Hejde (I) 
84  Per Nilsson 1608-1692 Odensvi (H) 
84  Povel Nielsen 1536-1620 Garde (I) 
84  Stefan Persson 1739-1823 Roma (I) 
84  Sven Jönsson 1661-1745 Västra Ed (H) 
85  Annika Danielsdotter 1721-1807 Hallingeberg (H) 
85  Johan Niklas Ringbom 1839-1925 Fårö (I) 
85  Nils Ragvaldsson 1510-1595 Ukna (H) 
85  Sven Andersson 1758-1844 Sjösås (G) 
86  Charlotta Enström 1863-1949 Fårö (I) 
86  Hugo Ringbom 1900-1986 Fårö (I) 
86  Jon Johansson 1718-1802 Västra Ed (H) 
86  Karin Jonsdotter 1646-1732 Dalhem (H) 
86  Kasper Larsson 1664-1750 Hägerstad (E) 
86  Stefan Persson 1662-1748 Roma (I) 
87  Anders Svensson 1705-1792 Ukna (H) 
87  Anna Maja Nilsdotter 1812-1899 Västra Ed (H) 
87  Christina Persdotter 1747-1834 Gamleby (H) 
87  Karin Olofsdotter 1727-1814 Hallingeberg (H) 
87  Torsten Bengtsson 1696-1783 Ukna (H) 
88  Edla Maria Lovisa Kalström 1882-1970 Fårö (I) 
88  Kerstin Svensdotter 1599-1688 Tryserum (E) 
89  Catharina Jonsdotter 1752-1842 Lofta (H) 
89  Gisle Nilsson 1722-1811 Ramkvilla (F) 
89  Hans Larsson 1653-1742 Västra Ed (H) 
89  Nils Edvard Kalström 1850-1940 Fårö (I) 
90  Anna Danielsdotter 1788-1879 Gamleby (H) 
90  Brita Bengtsdotter 1649-1739 Västra Ed (H) 
90  Carl Larsson 1779-1870 Västra Ed (H) 
90  Carolina Öström 1845-1936 Fårö (I) 
90  Ingel Andersdotter 1614-1704 Odensvi (H) 
90  Knut Nilsson 1545-1635 Ukna (H) 
90  Per Matsson 1605-1695 Lofta (H) 
91  Brita Catharina Persdotter 1798-1889 Västra Ed (H) 
91  Catharina Christoffersdotter 1726-1817 Fårö (I) 
91  Johan Nilsson 1676-1767 Gamleby (H) 
92  Ingrid Jonsdotter 1672-1763 Gärdserum (E) 
92  Malin Persdotter 1687-1780 Gärdserum (E) 
93  Maria Andersdotter 1741-1834 Ramkvilla (F) 
94  Catharina Svensdotter 1781-1876 Sjösås (G) 
95  Emelie Kalström 1908-2003 Fårö (I) 
96  Jöns Jonsson 159(5)-1691 Ramkvilla (F) 
97  Anna Hansdotter -1775 Odensvi (H) 
97  Karin Larsdotter 1662-1759 Västra Ed (H) 
97  Marit Jönsdotter 1645-1741 Ramkvilla (F)