Förnamn på A

Klicka på begynnelsebokstaven till det förnamn du söker. Klicka på efternamnet för mer info! Endast bokstäver där namn förekommer finns med.

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V

Förnamn Efternamn Födelseplats Levde
Adolf Ludvig Jonsson Ukna (H) 1778-1853
Agneta Hansdotter -
Albertina Hamberg Fårö (I) 1854-1932
Anders Andersson 1755-1787
Anders Bengtsson -
Anders Folenberg 1710-1769
Anders Hanstén -
Anders Ingesson Lofta (H) 1718-1792
Anders Johansson Gamleby (H) 1795-1823
Anders Kiellman 1735-1798
Anders Larsson 1691-1771
Anders Larsson Ukna (H) 1749-1830
Anders Nilsson Ukna (H) 1623-1693
Anders Nilsson Odensvi (H) 1667-1761
Anders Olofsson Odensvi (H) 1765-1803
Anders Olofsson 1682-1753
Anders Persson 16(59)-1723
Anders Persson Hallingeberg (H) 1766-1821
Anders Svensson Hjorted (H) 1687-1762
Anders Svensson 165(8)-1738
Anders Svensson Ramkvilla (F) 1774-1849
Anders Svensson Dalhem (H) 1766-1802
Anders Svensson Ukna (H) 1705-1792
Anders Trybom Gärdserum (E) 1684-1727
Anders Gustaf Månsson Ukna (H) 1818-1885
Anders Peter Månsson Lofta (H) 1834-1909
Andreas Alschovius Alskog (I) 1678-1734
Andreas Lejonqvist Tryserum (E) 1804-1873
Andreas Wilk Hangvar (I) 1767-1812
Andreas Thoreri Gelsenius Gärdserum (E) 1611-1677
Anna Andersdotter Odensvi (H) 1739-1772
Anna Danielsdotter Hallingeberg (H) 1788-1879
Anna Eriksdotter Odensvi (H) 1700-1766
Anna Germundsdotter 160(9)-1667
Anna Hansdotter Västra Ed (H) 1696-1759
Anna Hansdotter -1775
Anna Jakobsdotter Törnsfall (H) 1763-1844
Anna Johansdotter Gamleby (H) 1716-1793
Anna Johansdotter 1721-
Anna Jonsdotter -
Anna Larsdotter Fleringe (I) 1785-
Anna Larsdotter Ukna (H) 1782-1844
Anna Larsdotter Fårö (I) 1755-1813
Anna Larsdotter Västra Ed (H) 1759-1838
Anna Larsdotter Fårö (I) 1689-1771
Anna Larsdotter 1693-1757
Anna Michelsdotter Fårö (I) 1744-1781
Anna Månsdotter -
Anna Månsdotter Ukna (H) 1712-1783
Anna Möller Etelhem (I) 1799-1874
Anna Nilsdotter -
Anna Nilsdotter -
Anna Nilsdotter Odensvi (H) 1682-1734
Anna Nilsdotter Ukna (H) 1699-
Anna Olofsdotter Fårö (I) 1738-1819
Anna Olofsdotter 1668-1736
Anna Persdotter -
Anna Povelsdotter Garde (I) -1630
Anna Svensdotter Västra Ed (H) 1700-1770
Anna Tyresdotter Västra Ed (H) 1645-1689
Anna Brita Larsdotter Gamleby (H) 1787-1854
Anna Dorothea Kollmeijer Visby (I) 1682-1754
Anna Emerentia Lejonqvist Ukna (H) 1867-1948
Anna Kajsa Olofsdotter Fårö (I) 1805-1879
Anna Katarina Persdotter Fleringe (I) 1805-1878
Anna Lena Adolfsdotter Ukna (H) 1807-1885
Anna Lovisa Jansdotter Gamleby (H) 1837-1903
Anna Maja Nilsdotter Västra Ed (H) 1812-1899
Anna Maria Andersdotter Tryserum (E) -1796
Anna Maria Matsdotter Gamleby (H) 1782-1861
Anna Maria Nilsdotter Ukna (H) 1682-1751
Anna Maria Ögren Fårö (I) 1807-1889
Anna Sofia Lundgren Fleringe (I) 1836-1911
Anna Sophia Reinholdsdotter Västra Ed (H) 1843-1893
Anna Stina Andersdotter Odensvi (H) 1801-1882
Anna Stina Jakobsdotter Fårö (I) 1809-1857
Annika Danielsdotter Hallingeberg (H) 1721-1807
Arvid Bengtsson -1710
Arvid Bergman 1687-
Arvid Johansson 1746-1797
Augusta Petersdotter Ukna (H) 1833-1890